Karty tarota, a przepowiadanie przyszłości.

Karty tarota, a przepowiadanie przyszłości.

Od setek lat ludzkość marzyła o możliwości wglądu w wydarzenia, które na nas czekają w przyszłości. To właśnie z tego marzenia zrodzili się mistycy, którzy stanowią nieodzowną część każdej kultury. Zadaniem tych ludzi i ich profesji zostało wynalezienie sposobów na zdobycie tej jakże ulotnej wiedzy jaką jest przyszłość. Pośród niezliczonych rozwiązań, to  talia tarota zyskała wyjątkową popularność .

 • A więc, czy dostanę wymarzoną pracę?
 • Co z moją romantyczną sferą życia?
 • I czy karty tarota są w stanie mi to przepowiedzieć?

Czym są karty tarota i jakie jest ich zastosowanie?

Początki kart tarota datuje się na wieki średniowiecza, kiedy to były przeznaczone głównie do gry hazardowej. Z czasem jednak wyewoluowały do rangi mistycznego narzędzia, medium do wróżb i przepowiadania przyszłości.

Na przestrzeni wieków powstało wiele teorii i wierzeń odnośnie pochodzenia i faktycznego znaczenia poszczególnych arkanów, aż w XIX i XX wieku powstała współczesna struktura talii, znormalizowane również zostało zilustrowanie kart oraz ich interpretacja.
To właśnie dzięki ezoterykom i okultystom tamtych czasów zawdzięczamy obecną wiedzę na temat kart tarota, oraz przekazali oni nam sposoby na użycie kart nie tylko do przepowiadania przyszłości, ale również do medytacji i szeregu innych rytuałów.

Współczesna talia tarota składa się z 78 kart podzielonych na dwie grupy:

 • Wielkie Arkana (22 karty)
 • Małe Arkana (56 kart)

Czy karty potrafią przepowiedzieć przyszłość?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna. Wszystko zależy od umiejętności przepowiadającego i znajomości kart , oraz siły jego połączenia z medium jakim jest talia tarota. Ogromne znaczenie też będą mieć pytania, jakie zadamy. Najczęstszą radą z jaką się spotkamy jest to, aby pytania były – w miarę możliwości – jak najbardziej sprecyzowane. Nie oznacza to jednak, że odpowiedź kart będzie równie konkretna i jednoznaczna.

 

Musimy pamiętać, że przedstawiona „przyszłość” stanowi tylko ułamek realnej liczby ścieżek, jaką możemy pójść, w zależności od naszych wyborów.

Odpowiedź tarota możemy traktować jako sugestię, wskazówkę lub ostrzeżenie, abyśmy mogli dostosować własne działania by osiągnąć nasze marzenia lub uniknąć sytuacji, które mogłyby te marzenia pogrzebać. A więc, odpowiadając na wyżej postawione pytanie – w konkluzji, karty tarota są w stanie do pewnego stopnia przepowiedzieć przyszłość, lecz to od nas zależy by doprowadzić nas samych do najlepszej jej wersji.

Autor

 • Fan mody i muzyki. Tworzy muzykę elektroniczną. Jako hobby obrał spełnianie swoich pasji, takich jak: czytanie książek i nauka języków obcych.

2 komentarze

 • Andrea pisze:

  Wróżenie z kart tarota może mieć ogromny wpływ na decyzje podejmowane w przyszłości. Być może są w stanie pokazać, jak bardzo nieraz mylimy się jeśli chodzi o przyszłość. Czy warto chodzić do wróżki, która postawi przed tobą tarota? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.

 • bianka pisze:

  Ludzie od zawsze chcieli mieć wgląd w przyszłość i nic w tym dziwnego. Chyba każdy chciałby dowiedzieć się jakie wybory podejmować. Myślę, że należy pamiętać o tym, że do wszelkich wróżb należy podchodzić także z rozsądkiem.

Możliwość komentowania została wyłączona.