Jak wybrać ergonomiczne biurko elektryczne ?

Jak wybrać ergonomiczne biurko elektryczne ?

Jak wybrać ergonomiczne biurko elektryczne ?

Jak już udowodniono to badaniami praca w pozycji siedzącej, zalicza się do jednej z najbardziej niebezpiecznych czynności, jakie może wykonać człowiek. Spowodowane jest to faktem, że negatywne skutki są powodowane źle dobrane przedmioty, przy których nasza praca jest wykonywana. Najczęściej zły ich dobór powoduje do nieodpowiedniego ułożenia się ciała podczas pracy. Długotrwała praca statyczna może doprowadzić do wielu chorób bądź schorzeń m.in.: związane z kręgosłupem, z postawą oraz do wszelakich problemów układu krążeniowego.

Czym zajmuje się ergonomia pracy?

Ergonomia pracy jest to najważniejsze kryterium, które wskazuje czy dobrane przyrządy nie wpłyną na nasz negatywnie, jednocześnie chroniąc pracowników przed problemami wynikającymi z pracy statycznej albo w jak największym stopniu minimaluzje efekty uboczne. Według naukowców na każde 45 minut pracy w pozycji siedzącej powinno się wykonywać 15 minut czynności wymagających pozycji stojącej. Takimi rozwiązaniami są: krótki spacer albo wykonywanie stretchingu rozmawiając przez telefon. Jednakże w rzeczywistości zazwyczaj nie ma takiej możliwości, aby zrobić sobie przerwa od pracy aż na 15 minut.

Jakie korzyści niesie za sobą ergonomiczne biurko elektryczne?

Biurka elektryczne posiadają wiele charakterystycznych zalet. Jedną z nich na pewno jest ich niepowtarzalny wgląd. Są projektowane w taki sposób, aby połączyć ze sobą nowoczesność wraz z łatwością w użytkowaniu. Często do dyspozycji mamy wbudowany panel, który jest w stanie zapamiętać wysokości ustawiane wcześniej. Znacząco przyśpiesza to regulacje stanowiska. Dlatego jest to odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorstw operujących w przestrzeniach open-space oraz używających systemu zmianowego. W przypadku dużej ilości pracowników jest prawnie niemożliwe wybranie biurka indywidualnie pod kryteria każdego pracownika. Jeżeli mają do dyspozycji biurka elektryczne to każda osoba operująca na tym stanowisku, jest w stanie spersonalizowanie ustawień do swoich potrzeb. Warto podkreślić, że wiele osób przez ciąg pracy zapomina o zmiany pozycji na stającą, z tego powodu coraz częściej w takich biurach montuje się system, który będzie przypominać o zmianie pozycji.

Autor

  • Fan mody i muzyki. Tworzy muzykę elektroniczną. Jako hobby obrał spełnianie swoich pasji, takich jak: czytanie książek i nauka języków obcych.

2 komentarze

  • dastin pisze:

    przed zakupem biurka elektrycznego warto zapytać specjalistę lub sprzedawcę jaki produkt najlepiej wybrać, może okazać się, że biurko wybrane na szybko nie będzie spełniać naszym wymagań.

  • coco pisze:

    Czy wybór dobrego biurka jest prosty? Niekoniecznie. Na rynku jest wiele różnych modeli i wzorów. Warto wybrać taki wzór, który będzie odpowiadał właścicielowi i będzie wyposażony we właściwą regulację.

Możliwość komentowania została wyłączona.