Jak urządzić dom z klasą?

Jak urządzić dom z klasą?

Własne mieszkanie lub dom to zawsze ogromna radość dla właścicieli. Własne cztery kąty to w końcu pora na spełnienie swoich marzeń odnośnie codziennego życia, zrealizowanie najbardziej szalonych pomysłów czy wdrożenie najciekawszych rozwiązań.

Jednak wiele osób staje przed dużym dylematem w momencie, gdy muszą wybrać odpowiednie meble, które nadają charakter całemu wnętrzu. Częstym problemem jest jak urządzić dom z klasą, tak aby był zachwycający nie tylko w dniu skończenia remontu, ale również za kilkanaście lat, gdy trendy ulegną całkowitej zmianie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie mebli i dodatków o prostej formie, wykonanych z naturalnych materiałów wysokiej jakości.

Drewno – ponadczasowy klasyk

Drewno to jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów, który można wykorzystać w urządzaniu domu. Jest to surowiec, który stosuje się od najdawniejszych lat i wciąż zachwyca swoim pięknem. Duża ilość drewnianego surowca na rynku powoduje, że możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów i gatunków – ciemniejsze drewno świetnie sprawdzi się w klasycznych wnętrzach, a jasne drewno doskonale podkreśli urodę skandynawskiego wnętrza. Dodatkowo wykorzystanie kilku rodzajów drewna na raz pozwoli nam uniknąć monotonii w pomieszczeniu. Nie można też zapomnieć o tym jak doskonale drewno sprawdza się w wykończaniu podłóg oraz ścian – drewniane panele lub parkiet to gwarancja pięknej i trwałej podłogi na wiele lat.

Piękno zimnego kamienia

Kolejnym naturalnym materiałem, który zapewni naszym wnętrzom ponadczasowy wygląd jest kamień. Lata mijały, style się zmieniały, jednak kamień nigdy nie wyszedł z mody. Sposób wykorzystania naturalnego kamienia w domu może być łatwiejszy niż nam się wydaje. Poza oczywistymi wyborami jak schody czy posadzka w kuchni lub łazience, kamień można wykorzystać również w meblach. Ciężko znaleźć coś piękniejszego niż stół z marmurowym blatem. Marmur to również idealny materiał do wykonania parapetów – jest trwały i odporny na temperatury. Popularnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie kamienia ozdobnego do przykrycia fragmentu ściany.

Autor

  • Fan mody i muzyki. Tworzy muzykę elektroniczną. Jako hobby obrał spełnianie swoich pasji, takich jak: czytanie książek i nauka języków obcych.

2 komentarze

  • fabiusz pisze:

    Czy mieszkanie można urządzić samemu? Jak najbardziej. Trzeba tylko zapoznać się z trendami i wybrać coś, co będzie służyć latami. Nie warto wybierać jakichś ekstremalnych krzyków mody. Już lepiej zwrócić uwagę na jakieś ponadczasowe elementy.

  • gaudi pisze:

    Urządzanie mieszkania z klasą to nie lada wyzwanie. Trzeba mieć sporo kreatywności, aby mieszkanie nie okazało się kiczowate. Niestety nawet profesjonaliści mogą się pomylić i wstawić totalnie nie pasujący element.

Możliwość komentowania została wyłączona.